شرکت فیلکس در سالهای متوالی بعنوان صادر کننده نمونه معرفی گردید و بعنوان واحد نمونه کیفیت و استاندارد موفق به دریافت تندیس طلایی نشان استاندارد شد .

این شرکت به منظور دستیابی به اهداف کلان سازمانی مبادرت به پیاده سازی سیستم های مدیریتی نموده که به این منظور موفق به دریافت آخرین ویرایشهای گواهی نامه های ISO 9001 , ISO 14001 , ISO 18001 , CE شده است و از آنجایی که سطح رقابت ها ، متد ها و فرآیندهای تولید با سرعت فزاینده ای در حال گسترش هستند ، بنابر این در مقوله کسب و کار ، تحقیق و توسعه از درجه بالایی از اهمیت برخوردار می باشد . این موضوع در حوزه بازاریابی ، یعنی جایی که شرکتها به منظور همگامی با گرایشهای نوین بازار مصرف و همچنین تحلیل نیازمندیهای مصرف کنندگان ، چشمان تیز بین خود را بر روی رقبا و مشتریان متمرکز میکنند، دارای اهمیت ویژه میشود. که در همین راستا شرکت فیلکس موفق به دریافت گواهی R&D از واحد تحقیق و توسعه وزارت صنایع گردیده است. .
همچنين اين شرکت با درک ضرورت برآورده سازی نيازهای کمی و کيفی مشتريان با هدف بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی , اولين توليد کننده کولرهای آبی با گريد انرژی Aمی باشد که این محصولات تحت حمایت سازمان بهینه سازی مصرف انرژی ایران ( سابا ) تولید و در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار میگیرد.